Tvorba webu

Webdesign

Tvorbě webových stránek říkáme webdesign. Webdesign není pouze o grafickém návrhu, ale o komplexním ztvárnění internetové prezentace.

Zabýváme se výhradně tvorbou originálních webových stránek na zakázku. Začínáme poutavým a jedinečným designem a pokračujeme validním kódem stránek a dokonalou funkcionalitou ve všech používaných prohlížečích. Nejsme omezeni technologií jiných dodavatelských firem a tak můžeme nabídnout jedinečná řešení napsaná přesně na míru. Sledujeme nejnovější trendy a to nejen ve webdesignu, ale i v technologiích a tak váš web můžeme přispůsobit k prohlížení třeba na konzolích PSP, telefonech iPhone nebo jiných mobilních zařízeních.

Přístupný web

Zároveň však myslíme i na uživatele, kteří nemusí mít vždy to nejmodernější a proto optimalizujeme webové stránky i pro starší verze prohlížečů. Již u návrhu bereme v úvahu i ty, kteří nevidí vaši prezentaci jako ostatní, nebo ji dokonce nemohou vidět vůbec. Správná volba barev, kontrastů i rozmístění jednotlivých prvků na stránce hraje velikou roli, stejně pak jako kvalitně zpracovaný kód stránky. Web, který splňuje tyto a další nároky nazýváme přístupný web.

Bezpečnost

Většinu našich webů lze spravovat a editovat přímo v internetovém prohlížeči. Proto velice dbáme na zabezpečení webů. Nepoužíváme známé open source projekty pro tvorbu stránek, protože ke kódu těchto projektů má každý přístup a jsou pak snadno napadnutelné.

Naše weby chráníme proti mnoha typům útoků, především se jedná o SQL Injection, Session Fixation, XSS (Cros-site scripting), CSRF (Cross-site reguest fogory). Přihlášení k administraci nebo uživatelské části webu je chráněno i proti brutal attacku (hádání hesel) a dalším typům útoků.

V rámci bezpečnosti je nutné mít nejen zabezpečené stránky a server na kterém běží, ale dodržovat zásady bezpečnosti. Uživatele k tomu navádíme například upozorněním při vytváření hesla, kdy informujeme uživatele nejen o tom, jaké by měl své heslo zvolit, ale i jak silné heslo se chystá použít.

Formuláře dokážeme chránit i proti robotům, kteří se snaží vkládat na stránky spam, odkazy na viry a další obsah. Zároveň se však snažíme co nejméně obtěžovat uživatele.

Technologie

Při tvorbě webových stránek využíváme technologie HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL, Ajax a další. Na našich webech najdete i kombinace různých dalších řešení, jako jsou například animace, efekty, vyhlazené fonty a další speciality. Pro tyto vychytávky používáme frameworky, díky nimž na webových stránkách nepřibývá velké množství zbytečného kódu s každým efektem a zároveň zajistí rychlejší zpracování a zobrazení na stránce.

24hrs engine

Naší specialitou je 24hrs engine. Jedná se o systém pro tvůrce webových stránek, který umožňuje velmi rychlou stavbu webu. Nejedná se o žádný publikační nebo redakční systém, ale o engine, který umožňuje vytvoření libovolného webu na míru. Nejsme tedy omezeni jeho možnostmi, naopak urychluje naši práci a sám nabízí nová rozšíření.

Základní vlastnosti každého webu, který je postaven na 24hrs engine jsou:

 • možnost stromové struktury celého webu nebo jeho částí
 • neomezený počet větvení
 • neomezený počet obsahových stránek pod každou větví stromu
 • možnost skrývat jednotlivé položky navigace
 • ukládání historie veškerých provedených změn s možností kdykoliv publikovat starší verzi
 • podpora stránkování i pro veškerá rozšíření
 • vlastní šablonovací systém založený na jednoduchém způsobu vkládání obsahu
 • možnost odlišného vzhledu každé stránky a nejen barevně, ale i celého layoutu
 • podpora multijazyčnosti
 • podpora neomezeného množství webů běžících na jedné databázi, která řeší potřebu velmi nákladných hostingů
 • cool uri a další možnosti správy seo jako je možnost editovat titulky a meta tagy každé stránky


Nová verze administrace k engine navíc spojuje možnosti a potřeby správy jak profesionálů tak laiků. Profesionálům administrace zpřístupní zdrojové kódy stránek pro potřeby editace včetně editoru pro programátory, laikům nabízí pohodlnost wysiwyg editoru a editaci částí webu, které nemají vliv na funkčnost nebo vzhled, ale zabývají se vlastním obsahem. Tím je náš engine jedinečný.Občanské sdružení Cantes